Jde to Dobré Wow!
Cyklistické kolo v posledních desetiletích přešlo z klasického dopravního prostředků téměř až na úroveň symbolické hodnoty a vytvořilo kolem sebe tak specifickou kulturu. Jezdit do práce na kole už neznamená pouze dopravit se z místa na místo v čas, velmi často e tento počin spojen s životním stylem daného jedince:Často bychom o něm dokonce mohli mluvit jako o módním doplňku. Nefrčí už jen staré retro skládačky po babičkách či cyklouše z dětských let, mnoho angažovaných firem přiváží nové a neokoukané kousky z Evropy i ze zámoří a komu by to snad nestačilo, sestaví si vlastní originální vehikl.

Tohoto trendu si samo sebou všiml i nejeden schopný designér a tak, především v zahraničí, vznikají kousky hodné obdivu. Kanadský umělec a designér Clem Chen, vítěz ASIA AWARDS 2013, nedávno představil svůj projekt navazující právě na tento současný trend. Kombinací již hotového polotovaru bicyklu a inspirace divokou zvěří vytvořil díla nesoucí výstižný název "Bite it" a "Pink eye".

 

 

Pro svojí tvorbu autor využil znalostí taxidermie a vytvořil plastový odlitek tlamy zuřivého divokého psa. Aby co nejvíce podpořil autenticitu emocí roztažené tlamy, použil speciálních akrylátových barev a poté, pro ochranu díla celý odlitek potáhl průhlednou pryskyřicí. Takto zhotovenou plastiku připevnil do klasického cyklistického sedla a vytvořil tak vtipný, ale zároveň silně exemplifikující objekt odkazující k čistotě, rychlosti a dravosti divoké přírody.

Druhým dílem je sedlo Pink eye, kde je stejnou technikou zasazeno a upevněno skleněné oko klasicky využívané v taxidermické praxi. Toto sedlo nese naprosto jiný charakter, od dravého a vrčícího Bite it jde spíše k jakési jemnosti a tichosti, působící spíše smutně a nešťastně. Obě díla k sobě pasují nejen námětem a použitým materiálem, ale především spojením dvou naprosto neslučitelných prvků: čisté přírody a městského prostředí.

 

 

Pro přidání komentáře se přihlaste.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 08. listopadu 2014, 14:05
1 -
Avokilamas
kvalita komentáře: 0 Avokilamas 05. března 2014, 00:52
3 to je blbost :D
jen bych do té tlamičky přidala motorek a reproduktorek se zdroječkem napojeným na šlapátka aby to za jízdy eko pejskovalo
(pak bych si přála, aby to měl někdo koho znám, abych se na něho mohla dívat)
  • barekula Autor
    barekula
  • 4 bodů
  • 1 komentářů
  • 2 hodnocení
  • 04. března 2014, 19:28
  • 976 zobrazení
  • 0 oblíbené