Jde to Dobré Wow!

Kostkovaná hudba

Články > Hudba / 3D Grafika / Informace
Malé kostičky Lega se stala za poslední desetiletí nejen nejoblíbenější dětskou hračkou a jedním z nejvíce výdělečným dětským produktem světového trhu - jejich variabilitu, barevnost a použitelnost si oblíbilo také velké množství nejrůznější tvořících umělců. Velice často se jejich nápady opakovaly a v některých případech by se dokonce dalo jistě mluvit o pouhopouhém napodobení, nicméně stále jsou tu tací, kteří s tímto okoukaným materiálem dokážou pracovat neokoukaným způsobem.

Marco Sodano, španělský umělec zabývající se především produktovým designem, vytvořil sérii replik nejoblíbenějších a nejznámějších hudebních alb světa. V jeho neomylném podání najdeme rozmanité žánry interpretované s barevnou i tvarovou přesností. Skoro by se zdálo, že se jedná o velice nekvalitní zvětšené fotografie, ze kterých zbyla už jen hrstka obřích pixelů.

 

Sodano se neomezuje pouze na vlastní hudební vkus, pátrá ve světových statistikách a vyhledává ty opravdu časem a posluchači prověřené klasiky. Zaměřuje se především na dokonalou barevnost, což dohromady s tvarově vystiženým ohraničením vytváří opravdu skvěle rozeznatelnou fotografii či montáž. Tento projekt jistě nadchl nejen hudební fanoušky, ale všechny milovníky dobrého a jednoduchého designu.

 

 

Pro přidání komentáře se přihlaste.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 01. listopadu 2014, 17:22
2 -
KOLU
kvalita komentáře: 1 KOLU 07. února 2014, 23:24
barekula: chtělo by to striktnější selekci a ne jen vybírat "novinky".
mikimaus
kvalita komentáře: 1 mikimaus 07. února 2014, 22:14
KOLU: obcas me neco zaujme...at uz je to dobry nebo ne, at uz se u neceho rozohnim nebo pokocham, dobry ze se tu neco deje...sikula ta barekula :)
barekula
kvalita komentáře: 0 barekula 07. února 2014, 20:18
KOLU: ale notak!
KOLU
kvalita komentáře: 0 KOLU 07. února 2014, 20:04
mikimaus: vono vůbec tady už dlouho nebyl žádnej článek o skutečnym umění.
barekula
kvalita komentáře: 1 barekula 07. února 2014, 19:41
tyjo, tak to je teda peknej fejkař! jsem naštvana, každopádně dobře vy!
mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 07. února 2014, 15:31
tady je programek, kterej dela mozaiky ze skutecnych lego barev...
http://www.lugnet.com/cad/mosaic/input.cgi
Avokilamas
kvalita komentáře: 1 Avokilamas 07. února 2014, 15:09
verliba, :))) jsi bezva...
verliba
kvalita komentáře: 3 verliba 07. února 2014, 15:06
barekula: Avokilamas: ma pravdu, krom toho je snadne si vsimnout, ze nekde jsou mezi kostickama sirsi mezery, a presne na stejnem miste jsou i na ostatnich obrazcich. Tedy, pri nejhorsim nekde poskladal z kosticek jedne barvy pole 8x8, vyfotil, v pocitaci namnozil, fotky cd pak zmensil a zvetsil bez interpolace, a dal pres namnozene lego jako overlay - kazde dalsi CD mu zabralo presne 15s.
Avokilamas
kvalita komentáře: 2 Avokilamas 07. února 2014, 13:25
barekula: tak lego nemá od každé barvy miliardu odstínů... a NEJSOU TAM LOGA (che)
barekula
kvalita komentáře: 0 barekula 07. února 2014, 12:39
verliba: z ceho usuzujes, ze nepouzil lego?
verliba
kvalita komentáře: 1 verliba 06. února 2014, 17:55
ono ani neni tezke videt, ze se ani neobtezoval pouzit opravdove lego
mikimaus
kvalita komentáře: 2 mikimaus 06. února 2014, 12:01
vzdycky se mi otevira kudla v kapse, kdyz ctu o nejakym "umelci", jehoz dilo spociva v tom neco ukrast, prevest v kompu na lego mozaiku a potom z toho delat svoje vlastni originalni umeni zalozene na designerskem citu pro vyber ukradnuté fotky v kombinaci s dokonalou barevnosti a jemnym designem...za me palec dolu...tohle by zvladlo i 5lete decko
  • barekula Autor
    barekula
  • 2 bodů
  • 12 komentářů
  • 1 hodnocení
  • 05. února 2014, 17:37
  • 1314 zobrazení
  • 0 oblíbené