Během tohoto děsivého období bylo rozbombardováno, rozstříleno či zcela rozmetáno mnoho vesnic a měst. Především u hlavních metropolí jednotlivých státu byly zaznamenány nelítostné škody na historicky významných částech či památkách. Po této děsivé události stavby zůstaly dlouhou dobu bez jakýchkoli oprav či spadly do rukou restaurátorům bez špetky vkusu a umu. Mnoho památečních míst tak navždy ztratilo svojí historickou či estetickou hodnotu.
Tento případ se však nevztahuje na ulici Ogarma v Polském Gdaňsku. Tento bulvár se před nelidskými zásahy druhé světové války pyšnil jednou z nejvýznamnějších pozic zmíněného města. Během války se však ulice a většina jejích staveb sesypala pod minometnou palbou a její krása se nadlouho ztratila v propadlišti času. Projekt OGARNA 2.0 za vydatné spolupráce s městem Gdaňsk se rozhodl vrátit této významné ulici její tehdejší lesk a slávu, ovšem novými prostředky, koncepty a technikami.
K realizaci tohoto nadačního projektu bylo přizváno mnoho současných především polských umělců (Daniel Chazme, Krzysztof Syruć Proembrion, Wojciech Otecki, Bartek Świątecki Pener, Cekas, Adam Romuald Kłodecki, Maciej Pakalski, Adam Cieślak a mnho dalších), kteří zde uplatnili své hluboké zkušenosti z architektonických a uměleckých škol a estetické cítění podložené skvělou znalostí technického zpracování. Významná ulice tak, pod taktovkou této mladé generace, dostala doslova novou fasádu plnou ornamentiky a vkusného dekoru. Pozoruhodná je také velice vitální spolupráce a pochopení organizátorů projektu a města samotného.