Každý z nás jednou snil o domku na stromě, kde zpívají ptáci a kde vrže dřevěná podlaha. Málokdo má ovšem odvahu a elán pustit se do takové stavby. Když je ovšem dostatek sebedůvěry, zručnosti a chuti oprostit se od běžného životního stylu, je tato varianta neuvěřitelně romantickou a uklidňující možností.
V dnešní době se již nejedná pouze o bunkry či klubovny, lidé si staví v korunách pohodlné a plnohodnotné bydlení. Nejen, že vám takové bydlení připraví mnoho úžasných a nepředvídatelných zážitků-taky, pokud se nebojíte experimentovat, může být opravdu levné.
Pravdou je, že si jen tak zčistajasna nemůžeme postavit na stromě dům, to je samozřejmě ošetřeno nejrůznějšími zákony a vyhláškami a to pak především u nás, v České Republice. Jsou ovšem místa a země, kde je možno takovýto krásný sen uskutečnit. Především v oblastech, kde bývá celoročně teplo je tato varianta opravdu příhodná, neboť není příliš nutné řešit izolaci a následné vytápění celého objektu. Dalším problémem bývá osvětlení a voda, ovšem musí se počítat s jistou dávnou vynalézavosti stavitelů samotných. V neposlední řadě i výběr stromu samotného je velikým oříškem. Strom musí být pevně a dobře rostlý, s vysokým kmenem a košatou korunou. Ovšem pokud se vše povede zdárně vyřešit, získáte nejkrásnější bydlení, jaké si jen člověk může přát.