Jde to Dobré Wow!

Dárky pro neznámé

Články > Inspirace / Akce
Chcete letos před Vánocemi udělat něco trošku bláznivého a vyvolat na tváři cizího člověka úsměv? Dnešek je dnem dárků pro neznámé kolemjdoucí. Chcete se zapojit? Dejte cizímu člověku na ulici malý dárek, o kterém si myslíte, že by ho mohl potěšit.

V roce 2011 skupinka dvaceti nadšenců vymyslela akci, kterou chtěli přinést do ulic trochu pravého ducha Vánoc – dárky pro neznámé. Rozhodli se narušit zaběhlou vánoční rutinu, při které se soustředíme převážně na vydávání peněz  pro potěchu našich blízkých, a udělat radost i někomu cizímu. "Gifts for strangers je iniciativa, která se rozhodla pomocí jednoduchých činů šířit po světě laskavost a dobrou vůli," píše se na jejích webových stránkách.

V loňském roce se místo dvaceti lidí akce účastnilo už 33 měst, převážně amerických. Letos se iniciativa Gifts for Strangers šíří do celého světa. Jak se zapojit? Sežeňte dárek – nemělo by to být nic drahého, stačí jen, když si budete myslet, že někoho může potěšit. Kupte maličkost, předejte dál něco ze svého vlastnictví (například dobrou knížku), nakreslete obrázek nebo napište básničku… Dárek pečlivě zabalte, a připojte k němu srdečně psaný, ale anonymní vzkaz, který bude zahrnovat větu "Dárek od neznámého pro neznámého. Veselé Vánoce!"  Potom si na ulici vyhlédněte člověka, o kterém si myslíte, že by se mu váš dárek mohl líbit, a předejte ho.

"Nikdy bychom neměli podceňovat sílu laskavosti. Dokáže vyvolat úsměv a smích. Může změnit něčí názor nebo i pohled na život. Šíří se jako plamen od jednoho člověka k dalšímu a mění přitom svět. A vždycky si najde cestu zpět k vám."  To jsou slova zakladatelů této akce.

stránky iniciativy: http://giftsforstrangers.org/

zdroj fotek: https://www.facebook.com/giftsforstrangers

Pro přidání komentáře se přihlaste.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 02. listopadu 2014, 15:06
2 -
Lintu
kvalita komentáře: 0 Lintu 25. prosince 2013, 20:36
hanuman: To je klidně možný.. Ale uvnitř byla růžová taštička s glitrama.
hanuman
kvalita komentáře: 0 hanuman 25. prosince 2013, 15:51
Lintu: ..pak to obklicila pyrotechnicka jednotka a uvnitr byl balik zvykacek ? :tam:
Lintu
kvalita komentáře: 0 Lintu 24. prosince 2013, 13:55
dryadka: Tak to klaním :D.
dryadka
kvalita komentáře: 1 dryadka 22. prosince 2013, 17:52
Lintu: To je hezké:) A je to taky super nápad, zas trošku jiný druh radosti pro druhé, co ho najdou... (A po pravdě řečeno jsem o tom taky dost uvažovala, ale nakonec jsem se přemohla a dárek předala cizí paní - ale byly to nervy :)
Lintu
kvalita komentáře: 0 Lintu 22. prosince 2013, 12:45
Já jen položila dárek na zastávku..
HumanART
Body od neregistrovaných
  • dryadka Autor
    dryadka
  • 2.7 bodů
  • 5 komentářů
  • 1 hodnocení
  • 2 hodnocení neregistrovanými
  • 21. prosince 2013, 01:00
  • 1402 zobrazení
  • 0 oblíbené