Jde to Dobré Wow!

největší streetartová výstava na světě

Články > Inspirace / 2D Grafika
Pouliční umění bylo, je a vždy bude silně spojeno s opuštěnými budovami, starými industriálními zónami či jinak časem poznamenaným prostorem. Tvůrci, kteří ctí majetek jiných a nechtějí zapsat streetartery na černou listinu netolerovaných, tato místa často vyhledávají. Proto každý ocení, když se takový prostor objeví z čista jasna a za svůj projev navrch sklidí zasloužený ohlas.

V Paříži, hlavní umělecké metropoli Evropy, se taková možnost naskytla hned polovině druhého sta pouličních umělců. Stará ubytovna pro sociálně slabší jedince na periferii Paříže byla již dlouhou dobu na odpis a po jejím vystěhování poskytla své neortodoxní prostory iniciativě Itinerrance. Ta z tohoto vybydleného a děsivého místa vytvořila zcela neotřelou uměleckou galerii a počtem vytvořených děl se stala největší streetartovou expozicí celé Evropy.

.

 

K jejímu zvelebení byli přizváni umělci nejrůznějších národností, stylů a technik. Od klasického graffiti, přes milé šablony až po trojrozměrné inovativní objekty – to vše a mnohem více zde je a bude k vidění do začátku plánované demolice budovy. Objekt skýtá plochu 4500 metrů čtverečních -návštěvníci budou moct obdivovat rozličné umělecké projevy v devíti patrech. Milovníci streeartu by si tuto výstavu rozhodně neměli nechat ujít!

 

 

 

Pro přidání komentáře se přihlaste.
mikimaus
kvalita komentáře: 1 mikimaus 05. listopadu 2013, 09:04
1 asi nejvetsi, asi dobry, ale trochu divny co se myslenky tyce se mi zda...cekal bych ze nejvetsi streetartova vystava bude v ulicich, vsak o tom steet art je, dostat umeni z baráků-galerií do ulic, ale tady se to vrací zpět do baráku, i kdyz je to treba pocmaranej panelak na okraji sidliste...
slakinglizard
kvalita komentáře: 0 slakinglizard 05. listopadu 2013, 00:32
3 ta první stěna je skvělá
  • barekula Autor
    barekula
  • 4 bodů
  • 2 komentářů
  • 2 hodnocení
  • 04. listopadu 2013, 20:39
  • 806 zobrazení
  • 0 oblíbené