Jde to Dobré Wow!

Něco z ulice

Články > Ostatní
Dnešní doba, je pro graffiti na jednu stranu příznivá a to díky internetu, magazínům zabývající se touhle tématikou a na druhou stranu nepříznivá dost, diky "malým" dětem, zákonům a filosofii politiků.
Internet je pro graffiti dost velké PRO a to kvůli možnosti viditelnosti různých fotek, možnosti si přečíst články na toto téma, a zveřejnění svých prací, názorů, zkušeností a rad. V tuto chvíli se budu decentně zabývat problematikou "malých" dětí, jenž si koupi dózu, misto toho aby si radši koupili cigára když už něco "ničit", je jedno jakou barvu a vyrážejí do ulic v pslední době co vidím doslova a do písmene prznit zdi. Nevadí mi, když vidím na zdi domu, nebo zdi ohraničující něco tag na nějaké úrovni nebo throw-up či piece. Ale když tam místo toho vidíte přejetý poměrně starý piece totální volovinou jako je rádoby tag který vypadá spíś jako podpis starýho ďedy co má v rukách třes jak když má alzheimera. Věřím, že se třeba v některých případech i zapojit do graffiti, ale co si pamatuju, tak platilo pravidlo "dokud neumíš, nelez s tím ven" …..Občas se pak i divím, jestli to vůbec moh stvořit někdo normalní. Po menším průzkumu, kdy bylo 20 dotazovaných, z toho 10 lidé důchodového věku a 10 lidé středních let, odpovědělo velice pragmaticky a záporně z první skupiny lidi celkem 7, ostatní jsou schopni tolerovat dnešní výstřelek doby a trávení volného času "našich" mladých. Ta druhá skupina byla radikálnější, čemuž jsem se poměrně dost divil, 9 z 10ti tázaných graffiti a tagy vůůůbec odsuzuje s takovou vervou, div jsem sám nebral nohy na ramena. Takže tu můžete vidět, že starší občané našeho státu mohou být tolerantnější, než-li mladí rodiče, nebo zkrátka občani středního věku od kterých by jste čekali tolerantnost spíše. Zde máte příklad, že ačkoli je USA v jistých věcech na hlavu, tak v tomhle pŕipadě má více rozumu než "my" a snaží se i graffiti a dalŠí různé odvětví onoho stylu dostat do galerií:

Vystopení hudebníků MC Tone Vigilante, M.O.R. (Men of Respect) a mnoho dalších, Místo: A,C,D,B trasa na 145. ulici nebo 3. vlak  na 148. ulici.
v  Exhibit 1A Gallery je první galerií tohoto druhu, zaměřenou pouze na graffity umění, v New Yorku. Majitel galerie, Roland Wilson podporoval graffiti akce již v minulosti a to pronajímáním místa a dodáváním prostředků, potřebných k domestikaci graffity umění do podvědomí Harlemské komunity.

translated by r0hl1k
PS: Pokud má někdo odlišný názor nebo pohled tak ať ho klidně napíše, nekamenuje mě a ponechá si vulgární připomínky a podobné věci. Jsme přeci tolerantní tvoři.
Pro přidání komentáře se přihlašte.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 01. listopadu 2014, 11:56
2 -
inv
kvalita komentáře: 0 inv 18. listopadu 2006, 18:04
sorry za tu Píču
inv
kvalita komentáře: 0 inv 18. listopadu 2006, 18:03
MASKER ONER, pičo beze slov
TiF
kvalita komentáře: 0 TiF 25. října 2006, 20:43
s graffiti v galerii je to těžký. sám bych chtěl udělat nějakou výstavu svejch věcí. zabývám se celkově street artem - ale jak už název tohoto "směru" zminuje, patří to do ulice...
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 25. září 2006, 18:09
No, neřek bych, že to je otázka poslední doby, toyoviny a i na výslovně nevhodnejch místek (jako sochy a jiné památky, třeba historické budovy a nově omítnuté rodinné domy) tady byly, jsou a budou vždycky a to v nemalé míře... Jinak s tim vystavovánim v galeriích je to hezkej nápad a asi před necelejma 2 rokama byla výstava i v Liberecké galerii a další 2 ročníky menších výstav v jednom zdejším klubu, ale graffiti patří do ulic a na vlaky - to jsou kořeny a bez nich by strom umřel...
  • Smiley Autor
    Smiley
  • 2 bodů
  • 4 komentářů
  • 1 hodnocení
  • 16. září 2006, 00:00
  • 2442 zobrazení
  • 0 oblíbené
new © 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz