Jde to Dobré Wow!

Šachy

Plastika > Sádra / Design / Socha
Šachy - Plastika - murthags
Šachy - Plastika - murthags
Šachy - Plastika - murthags
Šachy - Plastika - murthags

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Především se omlouvám za ty úpravy fotek, nevím co to do mě dneska vjelo :D:D Jedná se o volné instalace šachy, spolupracoval jsem ve skupině ještě s kámošem. Šachový figurky samotný jsou ze sádry a stěrku, upravený různým způsobem. Snad jde jasně poznat co jsou zač. Je jich bohužel jenom šest, docela mě to bavilo takže až bude někdy čas, dodělám i design ten zbytek.

Použitá techhnika, software

Levá a pravá ruka..
Pro přidání komentáře se přihlašte.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 29. září 2016, 22:16
2 -
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 25. června 2012, 21:13
S_H: tak to je mi překvapení no. Nepřijdu, mám zkoušku a měj se taky.
S_H
kvalita komentáře: 1 S_H 25. června 2012, 21:09
murthags: hele tak to pozor, naopak většina modelů na umprumce je dělaná studenty, na zakázku se dělaj tak maximálně diplomky a to ještě ne vždy...to je milná představa:) Já dělal příbor, repráky dělaly jiný ročníky a vyjma tý hliníkový koule tam byly všecky vyrobený ručně ve škole a plně funkční...zastávky se příliš nevydařily, to je pravda, ale tak to bejvá, že některá zadání jsou horší než jiná, to platí všude....U vás je asi problém hodně v tom počtu studentů a ty dílny to je uplnej základ, počkej až vyjedeš někam na stáž, jaký dílny jsou třeba v severských zemích:)
Podle mého, by vám prospělo víc filosofie a estetiky a méně techniky, plus hodně práce v dílnách...no nic, jdu na párty Všup v meetfactory, kdyby se ti chtělo doraž...měj se zdar:)
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 25. června 2012, 21:03
S_H: a ještě k těm reprákum, nevím který byl tvůj ale líbilo se mi tak maximálně 2, zbytek byli takový ohraný no. A ty autobusové zástavky nevím..
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 25. června 2012, 21:02
S_H: zas to nepřeháněj, umprumka má výhoda v tom, že má prostě lepší dílny a prostředky, a víš že většina modely jsou tam vyrobené na zakázky že jo. Jinak lodě byl docela průser no, ale tak to se stane vždycky u Kotase v každém semestru, bývají vždycky na to složitější modely a studenti z toho poserou. Nevýhoda je také, že jak je nás hodně, tak dobří studenti jsou občas neviditelný a špatný ti zase bouchne přímo do ksichtu, hodnotí se vždycky jako celkem a jeden druhému neutáhnou no. A nevěděl jsem že bulváry letí tak rychle, je fakt že proti Kotasovi se něco chystá a příští rok se dočkáme masivní změny, bude to určitě k lepšímu, přibude víc předměty a design a méně na technice, tak snad jim to vyjde no.

Ještě k tý šachy, je to dobrovolně pro každýho každý rok a prakticky každý to dělal mimo programu školy. Nestyděl bych se za to. Na to jak kromě kreslení každý rok studenti ještě zvládnou sochy (ikdyž ta je letos celkem slabá), instalace či animace tak je to super no.
S_H
kvalita komentáře: 0 S_H 25. června 2012, 20:50
murthags: že je to instalace jsem pochopil, ale přeci jen je tvořená plastikama, který mají určitej specifickej kontext, jsou to šachový figurky a nějak mi tam, vzhledem k tomu, že je to instalace, chybí nějakej smysl proč a jak to vypadá tak jak to vypadá...píšeš, že jsi měl ty předměty upravit do nějakých kontextů, já tam žádné nevidim a nerozumím tomu, proč to tak vypadá:)
Co se klauzur na umprumce týče, tak ve srovnání s čvut je to světelný roky daleko, proti tomu bych se rozhodně ohradil:D Když porovnáš třeba lodě co jste dělali vy, s těmi co navrhovali Bakaláři u Dlabače, tak tam ten rozdíl je ohromnej a to ještě jednu z těch lodí dotyčnej neobhájil...nebo třeba repráky co dělali kluci od nás atd...z čvut jsem odešel v půlce protože jsem se nudil:)
Já byl hlavně překvapenej, že na čvutu nejsou prakticky žádné dílny, nic...je to myslim škoda, protože v podmínkách v jakých jste tam nuceni studovat asi nejste vůbec schopní se stát plnohodnotnými designéry...slyšel jsem, že se proti Kotasovi chystá nějaká masivní protestní akce, tak jsem zvědav:D
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 25. června 2012, 20:42
S_H: Pozor, tohle není design, je to čistě jen instalace. S designem to nemá nic společnýho a tohle spadá do ústav výtvarné tvorby. Nebudu se obhajovat za celé obory, ale máš pravdu v tom, že naše metoda výuky...je prostě divná. Prostě když Zavřel a Kotas dali do oboru předměty jako Konstrukce, Mechaniky či Statistiky na celý 3 roky je prostě pro studenti zlo, zvládnout výtvarku a design a ještě 7 zkoušek z odborné předměty je prostě zlo, pak se stěžujou že nevěnujeme design tak jak má být. TOhle se prostě nestane na jiné škole, ti mají od školy dotace, kvalitní dílny, sádrovny, kvalitní harmonogram a tak. Ale jestli je ta kvalita tak špatná, to si nemyslím, když jsem viděl letošní klauzury na umprumce, tak kromě ty diplomové práce jsou zbytek taky celkem nic moc jo. A spokojený, kromě těch předmětu, která tam nepatří, celkem jsem.

A pokud si nepochopil ten zadání, tak jsme měli zaúkolovat vylévat různé předměty ze sádry a pak upravit do nějakýho kontextů. Pravda, že letos to bylo takový suchý no. Nevím proč už přestali tam dát figury či animace, jak to bylo každý rok. Ale jsem rád, že jsi k tomu vyjádřil.
S_H
kvalita komentáře: 0 S_H 25. června 2012, 20:28
0.3 měl jsem to možnost vidět na čvutu na klauzurách, pokud se nemýlím:) Jako Design mi to nepřijde moc dobrý, neni to příliš současný, to tvarosloví je takový bez kontextu. Řemeslně to bylo co si pamatuju zvládnutý docela slušně, ikdyž sádra se dá udělat ještě daleko hladší...Jestli mam bejt ale upřímnej, tak v místnosti kde to leželo to byla asi jedna z lepších věcí a obecně asi taky(a přitom to s designem a obzvlášť tim současnym mnoho společnýho nemá promiň). Způsobem jakym jste na škole směřovaný a jaký prostředky máte k dispozici jsem byl skoro až šokovanej, není ovšem divu, když vás vedou lidi typu Kotas, metodika výuky designu je na Čvutu dle mýho názoru hrozná...můžeš mi třeba říct jak se k tomu stavíš ty? Jak jsi spokojenej a tak?
Mefisto
kvalita komentáře: 0 Mefisto 24. června 2012, 22:36
1 -
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan 24. června 2012, 12:40
3 některý ty figury máte fakt pěkný
škoda, že ses tak vyřádil na tý prezentaci - rád bych viděl víc
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 23. června 2012, 11:44
1.5 :love:
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 23. června 2012, 01:03
1 -
PsychoBahas
kvalita komentáře: 0 PsychoBahas 22. června 2012, 22:15
3 -
HumanART
Body od neregistrovaných
  • murthags Autor
    murthags
  • 12.2 bodů
  • 9 komentářů
  • 7 hodnocení
  • 1 hodnocení neregistrovanými
  • 22. června 2012, 16:23
  • 2617 zobrazení
  • 0 oblíbené
© 2006 - 2019 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz