Jde to Dobré Wow!

Zrušit MDŽ

Literatura > Erotické / Úvaha / Kritika

 

Zrušit MDŽ

 

V tomto textu je termín žena používán i v dnešním nesprávně používaném významu.

 

Jako celá řada svátků je i MDŽ svátek, který musí být zrušen. Nejprve co je to svátek. Mohla by to být mužská varianta jména Svatoslav, v ženské forma Svatava. Takže co znamená slovo svatý. Svatý znamená spravedlivý. Svátek je den zasvěcený svatému. Potom svátek žen, jak se označuje Mezinárodní den žen je svátek proti kterému musí všechny feministky a skutečné ženy pozvednout svůj hlas. A když to ženy neudělají samy, tak to za ně musí udělat někdo jiný. V čem je důvod požadavku na zákaz MDŽ : vzpomeňme na známá fakta zobrazená také v řadě literárních děl a eventuálně na jejich filmová zpracování. Například v jednom filmu hlavní hrdinka říká po sexu ( s přítelem ) svému psovi – já už jsem žena víš? Zkrátka vždy v historii byla za ženu označována dívka po defloraci. I v dnešní literatuře se používají obraty typu – učinil z ní ženu atd. Takže Mezinárodní den žen je ve svém skutečném významu Mezinárodním dnem odpaněných. S čímž samozřejmě nemůže feministické hnutí a ani hnutí za lidská práva souhlasit. Žena přece není primárně určena k sexu, ale jak plyne z dnešní rovnoprávnosti v oblasti práce, také k práci. Dnes mohou ženy pracovat jako zednice, vojákyně, polucistky, zlodějky a nahrazovat tak muže v dříve typicky mužských profesích. Muži se tak mohou věnovat domácím pracem a dalším užitečným mužským činnostem, tak jak je tomu odedávna v severských zemích. Ženy samotné jako sběračky a v důsledku toho znalkyně rostlin byly vůdkyněmi neolitické revoluce, kteréžto znalosti také využily jako čarodějnice, přičemž používaly magické vlastnosti halucinogenních rostlin. A zde bych si dovolil poukázat na den Čarodějnic, jako na hlavní svátek všech žen, bez ohledu na to zda deflorovaných nebo ne. Z historie známe řadu případů dokumentujících rovnoprávnost při upalování čarodějnic. Mezinárodnímu dni Čarodějnic také předchází jiný genderově rovnoprávní feministický svátek a to velikonoce. Je to den, kdy muži pomlázkou, to jest výpraskem hodnotí jejich celoroční práci pro ně. Zrušme proto nadbytečný a zcela zbytečný urážející svátek zvaný Mezinárodní den žen a zachovejme oba hlavní v předchozím zmíněné svátky. Bude to tak spravedlivé a konečně bude neolitická revoluce dotažena do konce..

Pro přidání komentáře se přihlašte.
FERRIS
kvalita komentáře: 0 FERRIS 16. února 2016, 17:42
1 Tento svátek bych přejmenoval na Mazlení Dnes Žádáno, na čež by takový den ženám, na které doma píská pouze tlakový hrnec velice prospěl.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 11. března 2015, 12:02
Kai: děkuji
Kai
kvalita komentáře: 1 Kai 11. března 2015, 09:01
3 -
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 09. března 2015, 11:14
Aoife: děkuji
Aoife
kvalita komentáře: 1 Aoife 09. března 2015, 09:33
3 Velmi netradiční pojetí MDŽ...:) takhle jsem o tom nikdy nepřemýšlela, dobrý článek
HumanART
Body od neregistrovaných
  • Mesje Autor
    Mesje
  • 12.6 bodů
  • 5 komentářů
  • 3 hodnocení
  • 14 hodnocení neregistrovanými
  • 08. března 2015, 14:31
  • 921 zobrazení
  • 0 oblíbené
© 2006 - 2019 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz