Komentáře (50)

pietr
kvalita komentáře: 0 pietr včera v 22:04
Grafika - GunGirls to zrcadlo mi zní dobře a za zkoušku to určitě stát bude;) Bammes vypadá taky skvěle a za tipy každopádně díky, těch není nikdy dost. Při kreslení, protože v poslední době kreslím digitálně, používám funkci zrcadlení převrácením obrazu kdy jsou vidět téměř okamžitě chyby a pánev vs hrudní koš trénuju jak se dá. Hodně čerpám z youtube jako je Stan Prokopenko a jeho beans a robo beans + Sycra, Sinix, Ross Draws,Loish a mnoho dalších (obrovský zdroj technik, přístupů a inspirace), to jsou artisti kteří mě strašně baví. Vím, že každý to má jinak a proto taky existuje taková hromada různých stylů, což je dobře. Jako vím, že moje úroveň je strašný šit, ale zároveń dokážu sledovat jistý progress a navíc mě to fakt baví, takže s tím nemám problém:)
Avokilamas
kvalita komentáře: 0 Avokilamas včera v 21:40
Fotografie - Řím3 -
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan včera v 21:31
Grafika - GunGirls Zkoušel jsi někdy třeba ve větším měřítku a opakovaně kreslit autoportréty v zrcadle nebo ruku a další své tělesné části? Vyjde to na čas stejně jako monitor, ale je to podnětnější. Já si pořád myslím, že samotné používání těch zdrojů, o kterých píšeš, je deformující a že ta deformace je na těch Tvých kresbách znát a že je to třeba škoda. Zkušenost s převodem 3D reality do 2D (nemyslím z monitoru, myslím skutečné) je nenahraditelná. Pokud budeš dlouhodobě skicovat jen podle těch referencí, tak se podle mne zasekneš a dál nedostaneš.

Sotva budeš mít o mnoho míň času než já, ale mám tu pofidérní kliku, že dlouho dojíždím z práce a do práce hromadnou dopravou, alias "sockou" a tak jsem mezi lidmi, což mé kreslířské já blaží.

Myslím si, že rychlost práce podle internetu je diskutabilní. Třeba jsi o mnoho uvědomělejší, ale já třeba nakonec strávím tolik času hledáním vhodných referencí, které mne stále někam strhávají, že takové kreslení zvlášť časově ekonomické není. Quick poses mi přijdou, pokud je používáš jako hlavní pravidelný zdroj, zrádné přepjatostí gest i přehnaností perspektiv - jako doplněk (sluha) při řešení konkrétních problémů můžou být fajn.
Domnívám se, že pro kreslení z paměti je vedle pravidelné zkušenosti s realitou vhodné sáhnout po anatomiích pro výtvarníky. Skvělý pomocník je Bammes, který radí jak používat pánev a další konstrukční prvky pro modelování těla. V některých ohledech, hlavně kupodivu v popisech, je zajímavý, jinak až příliš "vědecký" český Zrzavý. Bammes je k nalezení ve velkých spoustách na Pinterestu, ovšem chybí vesměs text, který kupodivu hodně znamená.
pietr
kvalita komentáře: 0 pietr včera v 21:28
Grafika - GunGirls jenom pro upřesnění... obkreslováním zde není míněno trasování. To bych potom souhlasil, že může škodit. Možná jsem se špatně vyjádřil. Myšlno je samozřejmě kreslení podle reference, ne obtahování obrysů, to chrań pánbůh:)
pietr
kvalita komentáře: 0 pietr včera v 20:50
Grafika - Happy dííky;)
pietr
kvalita komentáře: 0 pietr včera v 20:47
Grafika - GunGirls hloupy_ivan: mám to asi tak, že cca 80% kreslím z hlavy a 20% podle referencí většinou z quick poses, anebo line of action anebo z pinterestu, prostě podle nálady. Když kreslím podle referencí, tak ne abych 100% okopčil to co vidím, ale naopak se snažím zachytit energii, pohyb, emoci, to co z fotky, anebo obrázku cítím. Zbytek si pak kreslím podle sebe. Když kreslím z paměti, tak technikou z jednoduchého do komplikovanějšího, obvykle začínám akční lajnou, kolem které pak skládám kostru s tvary, které pak dál prokresluji. Nyní jsem ve fázi, kdy nechci trávit hodiny na renderování, abych nakonce zjistil, že je to úplný šit, protože jsou již úplně špatné základy. Jestli myslíš trojrozměrnou realitou vzít skicák a jít ven, tak mi nezbývá než souhlasit, ale v současné době bojuji dost s časem, takže volím spíše cestu různých fotek, pro refernce, jako to bylo v tomto případě. S tím, že by obkreslování škodilo, nemůžu naprsoto souhlasit. Protože když si kladu otázku jak něco nakreslit, tak je to v mnoha případech nejrychlejší odpově´d. Když se chceš např naučit jak připojit hlavu k trupu, anebo rameno k tělu, tak potřebuješ reference jako nikdy. A tím, že je obkresluješ a přemýšlíš nad tím a začínáš tomu rozumět, tak pak si to vybavíš méně či více i při kreslení z paměti a to je mým cílem. Učím se totiž prioritně kreslit z paměti a k tomu používám v mnoha případech reference:D, abych si vytvořil jakousi knihovnu ze které můžu čerpat. Na HA máme naneštěstí odlišný pohled. Já bych to raději viděl jako více otevřenou alternativu pro vyjádření více lidí, kteří se nebojí ukázat i chyby ve své tvorbě, které mohou dále komunikovat a tím se třeba i posounout dál. Ale respektuji tvůj pohled a budu se snažit dále tolik nespamovat;) a tím udržovat kvalitu místního serveru, respektive pro toto budu využívat jiná místa;)
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan včera v 19:28
Grafika - Happy2 -
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan včera v 19:23
Grafika - GunGirls pietr: No já Ti žádnou cestu necpu, podpis dílo nedělá a snad si ani nemyslím, že by sis z toho co píšu nebo dělám mohl vzít to, že bych k takovému názoru tíhl. Myslím si jen, že to obkreslování, pokud je více méně samo (plus nějaké práce z hlavy), že ve skutečnosti člověka posouvá jen málo, často dokonce škodí. Myslím, že je vidět, že by Ti bodlo kreslit podle trojrozměrné reality. Když si to doplníš tu a tam obkreslováním gest, proporcí, anatomických detailů, určitě Ti to neuškodí. K vystavování to ale není, na tom bych trval.
O hotovost děl mně třeba nejde ani málo, rád bych, aby tu bylo vidět především skutečně autorské a pokud možno trochu vybrané práce. Sám bych byl rád, kdyby tu bylo k vidění víc skic. Co se mých pérovek týče, jsou to vesměs skici, jsou vybrané (kdybych sem dal všechno co kde obkreslím, bylo by to tu k zbláznění) a snažím se, aby v nich vždy něco autorského bylo.
pietr
kvalita komentáře: 0 pietr včera v 18:32
Grafika - GunGirls la-Sicka: hele, díky moc za kuráž;) absolutně, cvičit potřebuji faaakt moc, kreslení je cesta co nekončí:)
pietr
kvalita komentáře: 0 pietr včera v 18:25
Grafika - GunGirls hloupy_ivan: já ti taky nevím čoveče:), protože kdybych to nevystavil, tak bych nikdy nezjistil tvůj názor, který i otázkami vyjadřuje dost jasně co si myslíš. Hele, cílem těchto skečů je potrénovat, ne ani tak anatomii, jakožto spíše proporce, gesta, aj. To, že to nemá v podstatě žádný autorský přínos, a že to není pěkné je mi vážně moc líto. Příště se tam podepíšu, aby to mělo alespoň nějaký ten autorský přínos. Chápu, že je to tady vnímáno více jako server, kde se vystavují již hotová díla, což je mi na jednu stranu trochu líto, na druhou stranu si říkám proč taky nesdílet s ostatními svůj vlastní shitty proces ve formě jednodušších skečů. Vždyť každý může jít svou vlastní cestou, stejně jako ty se svou perokresbou;)
Maab
kvalita komentáře: 0 Maab včera v 15:35
Fotografie - Řím hloupy_ivan: Díky. Samozřejmě mám i takový ty pohlednicový a docela pěkný, ale schválně jsem vybírala ty, co jsou jiné. ;)
la-Sicka
kvalita komentáře: 0 la-Sicka včera v 10:25
Grafika - GunGirls0.5 Jsem ráda, že vidim, že cvičíš. Potřebuješ to jako sůl a v některých místech je vidět, že ti to skutečně něco dává. Jen tak dál.
la-Sicka
kvalita komentáře: 0 la-Sicka včera v 10:24
Grafika - Královna odpočívá1.5 -
Skvor
kvalita komentáře: 0 Skvor včera v 08:39
Grafika - gladiator3 -
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan přede. v 22:01
Grafika - GunGirls já Ti nevím, je to tak pěkné nebo je v tom takový autorský přínos, aby se skutečně hodilo to vystavovat? Co je vlastně cílem toho obkreslování? Zvládnout anatomii, výraz, pózu...?
hloupy_ivan
kvalita komentáře: -1 hloupy_ivan přede. v 21:57
Fotografie - Řím3 tak nafotit v Římě docela pěkný fotky není velkej kumšt :-)
ale líbí se mi ty Tvoje, hlavně ta první a se psy
čau čau
Sir
kvalita komentáře: 0 Sir přede. v 19:56
Grafika - Druhá páteř průmyslové revoluce1.5 -
Sir
kvalita komentáře: 0 Sir přede. v 19:56
Grafika - holka si hraje s velkym ptakem1.5 -
Sir
kvalita komentáře: 0 Sir přede. v 19:55
Grafika - MANTA hoover1 -
Sir
kvalita komentáře: 0 Sir přede. v 19:55
Grafika - Clumsy captain1 -
Sir
kvalita komentáře: 0 Sir přede. v 19:55
Grafika - Are you ready to order?1 -
Sir
kvalita komentáře: 0 Sir přede. v 19:54
Grafika - Hlad1.5 -
Sir
kvalita komentáře: 0 Sir přede. v 19:54
Grafika - gladiator1.5 -
jxr
kvalita komentáře: 0 jxr přede. v 18:00
Grafika - Královna odpočívá3 -
katykroup
kvalita komentáře: 0 katykroup přede. v 17:42
Grafika - Královna odpočívá3 graficky čisté :) pěkný
katykroup
kvalita komentáře: 0 katykroup přede. v 17:37
Grafika - Komix - Moderní umělci děkuju moc za reakce :) ani jsem neslyšela názor učitele, který úkol zadal, tak jsem ráda že jste se vyjádřili :) ale zápočet mi dal tak asi dobrý
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje přede. v 07:38
Grafika - GunGirls2 -
Mesje
kvalita komentáře: 1 Mesje přede. v 07:38
Fotografie - Řím1 -
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 20. srpna 2019, 15:36
Literatura - Izolepa2 -
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 20. srpna 2019, 15:35
Fotografie - Serie Lost in forest #63 -
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 20. srpna 2019, 15:34
Fotografie - 2 x Hradec3 -
twoclicks
kvalita komentáře: 0 twoclicks 20. srpna 2019, 15:31
Fotografie - Sama (se) sebou!1 -
twoclicks
kvalita komentáře: 0 twoclicks 20. srpna 2019, 14:15
Fotografie - Voda1 -
ArtoCabari
kvalita komentáře: 0 ArtoCabari 20. srpna 2019, 14:03
Fotografie - Serie Lost in forest #61 -
maus_komor
kvalita komentáře: 0 maus_komor 20. srpna 2019, 13:29
Grafika - Královna odpočívá3 -
cortezzz
kvalita komentáře: 0 cortezzz 20. srpna 2019, 10:52
Fotografie - ...3 -
cortezzz
kvalita komentáře: 0 cortezzz 20. srpna 2019, 10:45
Fotografie - Besi-1 -
twoclicks
kvalita komentáře: 0 twoclicks 20. srpna 2019, 10:45
Grafika - MODRÁ SEZÓNA1 -
cortezzz
kvalita komentáře: 0 cortezzz 20. srpna 2019, 10:45
Fotografie - Advent3 super moment, jediné, co mi vadí, jen ten typan co se dívá do kamery
cortezzz
kvalita komentáře: 0 cortezzz 20. srpna 2019, 10:44
Fotografie - vínový proti bílejm1 ok
cortezzz
kvalita komentáře: 0 cortezzz 20. srpna 2019, 10:44
Fotografie - Hlavní nádraží-1 "šel som ožralý z mesta"
lucas_ross
kvalita komentáře: 0 lucas_ross 19. srpna 2019, 20:41
Grafika - Tušové kresby2 -
lucas_ross
kvalita komentáře: 0 lucas_ross 19. srpna 2019, 20:40
Fotografie - strom a kačer1 Pekna serka
ArtoCabari
kvalita komentáře: 0 ArtoCabari 19. srpna 2019, 08:10
Grafika - Královna odpočívá1.5 -
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 18. srpna 2019, 20:07
Grafika - Královna odpočívá3 -
la-Sicka
kvalita komentáře: 1 la-Sicka 18. srpna 2019, 16:31
Fotografie - strom a kačer0.5 -
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan 18. srpna 2019, 09:59
Fotografie - strom a kačer3 -
twoclicks
kvalita komentáře: 0 twoclicks 18. srpna 2019, 09:50
Fotografie - Anděl1 -
Susi
kvalita komentáře: 0 Susi 17. srpna 2019, 17:15
Fotografie - strom a kačer0.7 -
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 17. srpna 2019, 14:20
Grafika - Traveller vs Monsters2 -
© 2006 - 2019 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz