Jde to Dobré Wow!

Movie Theme 02

Hudba > Živá / Orchestrální / Klasická
Přehrát v rádiu

Stáhnout

Informace, poznámky

CME, M-Audio, VsT, klavír, Reaper.

Další filmový téma - krátká skladbička, hotová za 10 minut na klavír, s přidanou orchestrací.
Pro přidání komentáře se přihlašte.
Mr.Ch.
kvalita komentáře: 0 Mr.Ch. 20. dubna 2008, 19:24
3 :smk:
WoLF
kvalita komentáře: 0 WoLF 08. března 2008, 17:56
jn, zvláštní názory ale eště jednou říkám, nemej mi to tak za zlé, jen říkám co slyším, nemuzu zato ze slysim neco jiného nez vy.)
Relax
kvalita komentáře: 0 Relax 08. března 2008, 14:41
Podle mě je to jedna z nejlepších symfonických skladeb co jsem tu zatím slyšel. Na Wolfa vůbec nedej, on má občas zvláštní názory, na to už jsem si zvykl. Tohle zní opravdu profi, o tom se nedá debatovat. Opravdu mám pocit že to hrají živé nástroje, zejména pak hoboj. Líbí se mi maličkosti jako trilky, krátké běhy tónů a vůbec, má to skvělej zvuk. Btw. kde si můžu poslechnout něco dalšího od tebe, jak tu o tom mluvíte? To bych strašně rád...
WoLF
kvalita komentáře: 0 WoLF 06. března 2008, 17:08
Vím co je OSA a beru vsecko o OSE z5. Našel jsem na youtube a tak ty vaše nebo tvoje věci, ok beru z5. Sry už chápu.. jo a ty jiný věci jsem poslouchal.
matt
kvalita komentáře: 0 matt 06. března 2008, 16:37
WoLF: Ty jseš ale hustej mimoň s těma kecama. :che: Za a) tady mám i nějaký jiný věci, za b) asi vůbec nevíš, co to osa je.
WoLF
kvalita komentáře: 0 WoLF 06. března 2008, 15:20
MATT> jo to bys měl, nevím teda jak můžeš mít něco s OSOU, když todle by OSA nikdy pod své křídla nevzala=) sry ale fakt né, udělej už další věc, chci to slyšet
matt
kvalita komentáře: 0 matt 06. března 2008, 10:40
JoqucaxU: Já bych sem dal něco, s čim se doopravdy dělám, ale měl bych potíže s Osou a to se mi nechce. Můžu sem házet jen takovýhle věci mimo... Ale přes víkend zas něco pořádnýho udělám speciálně pro HA. :)) :v30:
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 06. března 2008, 10:20
No náladově by to pasovalo do "Vratných lahví". Mě se to celkem líbí, ale neshledal sem nic ,kvuli čemu bych si to pustil znovu... kdybych to měl přirovnat k barvě, tak je to šedivý:) Technicky je to zpracovaný mnohem lépe, nežli obsahově. A to je trošičku škoda, protože ta atmosférka by se dala zneužít;)
WoLF
kvalita komentáře: 0 WoLF 05. března 2008, 21:00
nojo, vědomosti ale časo nejsou všechno... takovej Danny Elfman taky hudbu nestudoval a dokaze delat zajimavou hudbu, a co se tyka williamse atd... jeho hudbu mam dobre naposlouchanou a moc ji miluju a sorry, ale ta tvoje mi k jejich stylu ani tematu dělaní ty hudby vubec nezapadá, prostě už to neřešme, nelíbí se mi to, seš dobrej, zapisuj si pro orchestr tydle věci vklidu a třeba tě brzo s takovoudle opakovačkou někdo osloví :D.. prostě todle co si předvedl pro mě není filmová hudba nic mi to neříká, ale at to vostatní milujou at te oslavujou já budu rád kdyz se ti bude darit , todle není prvek závisti, ale prvek toho, ze se mi to vubec nelíbí, sem zvyklej na zajimavejsi hudbu, a pokud jde o mě, snazim se taky delat to co slysim a pokud mi napises ze to je na zeblití tak ti taky nebudu protestovat :) cuzs
matt
kvalita komentáře: 0 matt 05. března 2008, 20:19
WoLF: Tohle zrovna není živě - jsou to samply, ale jinak, co se hudební produkce týká, samo nahrávám přes mikrofony skutečný nástroje. Já se nehádám - jen se to snažim vysvětlit - jediný, co se tam opakuje, je postup harmonickýho motivu - to je to, čemu se říká "téma" - jmenuje se to téma a téma je zkrátka definovaná hudební složka. Ale nahraný jsou ty dvě minuty samozřejmě na jeden take, takže se tam nic, kromě klavíru a smyčců, držících harmonii, doopravdy neopakuje. A to cello je fakt jen na začátku, dál už nezahraje ani notu. Poslechni si třeba Jona Briona, Williamse, Martina. Ti maj často pro celej film jedno hudební téma, který jen v aranži obměňujou a nabalujou o další nástroje. Ono jde o to, jestli je to adventure nebo akční film, kde hudba sleduje kameru a děj, nebo jinej film, kde je hudba závislá na atmosféře a náladě. To je jako kdybys mně řekl o obrazu, že je špatnej kubistickej obraz, protože tys na něm chtěl romantickou krajinku a neshoduje se to s tvou představou o obraze obecně. Ta skladbička takhle měla bejt, není to žádná moje nepořádnost nebo nevědomost, mám s muzikou dost zkušeností, na hudbě k filmu už jsem pracoval, orchestraci rozepisoval, takže, jak už jsem jednou řekl - v žádnym případě mě neuráží, že se ti to nelíbí, ale to, jaký máš scestný důvody, proč se ti to nelíbí. ;)
WoLF
kvalita komentáře: 0 WoLF 05. března 2008, 19:56
ps: v reálným čase? no já nahrávám živě na keyboard ale jestli ty nahráváš živě nástroje tak se klaním ale nějak to tam neslyším :D.. prostě tudle dizkusi uz semnou zabal, nemám chut to furt poslouchat:D
WoLF
kvalita komentáře: 0 WoLF 05. března 2008, 19:32
lidi furt nadávaj že jím tady nikdo neboduje ale když někdo projeví čistě svůj svobodný názor tak je hnedka za toho nejhoršího, stímdle způsobem jdi někam... sry...
WoLF
kvalita komentáře: 0 WoLF 05. března 2008, 19:30
hele nechci se o tom bavit, nahrávání živých nástrojů vůbec nerozumím, nevím pořádně ani jak hudba pracuje, ale vím co slyším a nemůžu za to, že prostě tvoje tvorba na mě působí tak jak na mě působí, nebo ty snad chceš aby ti všichni psali jak to máš úžasný navíc když se ti to furt opakuje a mě to prostě vůbec nezaujalo? Říkám znova, já nechci se hádat, já mám všechno jasný, směju se pořád a to, že se mi to prostě nelíbí tak nezapřu pod to hodnocení sem počítal třeba i to čello nebo co to tam hraje od začátku dokonce pořád stejně " téměř " vůbec to prostě pro mě nepracuje, tím ale nerikam ze me to pracuje, jasne ze me to nepracuje moje veci nejsou profi. Ale nemůžu si pomoct, už to neřeš a přestaň syčet:che:
matt
kvalita komentáře: 0 matt 05. března 2008, 16:51
WoLF: Protože tvoje názory nechápu. Nevím, kde by měla bejt hloubka, nebo co tou hloubkou myslíš. Většina lidí tady na HA, co se kdy pokoušeli dělat něco symfonicky, to maj plochý a nedynamický, protože to naklikaj do midi a není z toho cejtit člověk - zvlášť potom, co použijou nějakou nevhodnou banku. Já to nahrávám v reálnym čase, každej rejstřík po jedný stopě a pak ještě dlouho pracuju s automatizací a mixem. Chápu, že se ti nelíbí nápad, ale hodnocení technický stránky jsem nepobral. Možná je to těma 5.1 reproduktorama. A o názor se zajímám, ne protože by mi vadilo hodnocení, spíš nemám rád argumenty, který jsou mimo.
WoLF
kvalita komentáře: 0 WoLF 05. března 2008, 15:38
matt> živě nahraný nástroj.. no tak vtom případě ale mi tam chybí hloubka těch živejch nástrojů, když si to pustím tak to zní strašně suše, proč se zajímáš tak o můj názor? Každý ho má jiný a nemůžu zato že mě tvá skladba nesedla. Kdyby Johan Sebastian Bach udělal něco co by se mě nelíbilo tak mu to taky napíšu jak to cejtím já i když ve skutečnosti na něj nemám ale hodnotím tu hudbu?
matt
kvalita komentáře: 0 matt 05. března 2008, 13:10
WoLF: Jen nechápu tvoje názory. Že něco zní v některý vteřině divně - takhle zní ten nástroj - tohle nejsou žádný loop smyčky s matematickym modelováním, jsou to živě nahraný nástroje i s ambientem, těžko to může znít divně. Melodii si pleteš s harmonií, klarinet je hoboj, kterej to, ano, změní a nechápu, co je na tom špatně - to on tvoří melodii - a ten mastering/kvalita zvuku za 6 jsem nepochopil.
WoLF
kvalita komentáře: 0 WoLF 05. března 2008, 12:10
Matt> hele prosímtě říkám, na mé názory vůbec nedávej, já prostě hudbu vnímám trochu jinak a tak, že prostě třeba tadle skladba mě nezaujala neznamená ze ti chci dávat spatné hodnocení!! to není pravda vubec :) jen prostě mi to nic neříká, to neznamená nic :)
zolicho
kvalita komentáře: 0 zolicho 05. března 2008, 10:43
Dost dobrý, že to nemá vrchol mě nevadí, naopak si to drží takovou zvláštní atmosféru.
kristyna
kvalita komentáře: 0 kristyna 04. března 2008, 21:58
WoLF: Přijde mi, že je to hodně podobný Tvý tvorbě, cos mi posílal....

Je to hezký, představuji si to u nějaké zpomalené scény, kde padá postřelený voják, nebo jak někdo pláče, je zoufalý, nebo jak někdo přišel na nějakou dosud nepoznanou skutečnost.
matt
kvalita komentáře: 0 matt 04. března 2008, 21:53
WoLF: Ach jo.
WoLF
kvalita komentáře: 0 WoLF 04. března 2008, 19:08
v deváté sekundě ten zvuk smyčce je hodně divnej 27 sekunda = je to takové umělé, pořád dokola, suché, nemá to hloubku !:D 58 sekunda klarinet totálně mění uplně všecko, děj jde pořád dál, melodie pořád dokola, žádný vrchol, žádná pořádná myšlenka pač nezlob se na mě ale když už člověk dělá filmovou hudbu tak musí mít v hlavě ten děj dokonale naplánovaný a pochybuju ze ty sis představoval zrovna zaseklej obraz v nějaké smyčce, jinak snaha se cení, není to zlé.. SRY ZA HODNOCENÍ ale uprimnost nadevše a to se přece cení, nebudu ti nic nalhávat, kde bychom to pak žili, ale seš dobrej :)
FlowMan
kvalita komentáře: 0 FlowMan 04. března 2008, 12:29
:w8:
betasoft
kvalita komentáře: 0 betasoft 04. března 2008, 09:48
dobrý. napadaj mě 2 filmový scény do kterejch bych to dal:
1) rozuzlení filmu. němá scéna jenom s hudbou.
2) průlet nějakym válečnym polem, kde se válí hodně mrtvol. tlumený zvuky na pozadí...

jinak by se mi to hodilo do pokání... přesně třeba do těch válečnejch scén... ;)
  • matt Autor
    matt
  • 3 bodů
  • 23 komentářů
  • 1 hodnocení
  • 04. března 2008, 02:34
  • 376 poslechnutí/stažení
  • 1 oblíbené
© 2006 - 2019 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz