Jde to Dobré Wow!

Varianta Kanagawa Wave

Grafika > Cover / Ilustrace / Ruční kresba
Varianta Kanagawa Wave - Grafika - Pogo
Varianta Kanagawa Wave - Grafika - Pogo

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Původním záměrem nebylo vytvořit reprodukci Hokusaiova slavného obrazu. Záměrem bylo nechat se vlnou pouze inspirovat. Při návratu k dílu v průběhu jsem však pokračoval v kopírování původního obrazu, až nakonec vznikla tato varianta vlny, která si liší hlavně tvarem hlavní masy vody.

Formát kresby je A4.

Použitá techhnika, software

Centropen liner 0,1 mm, digi barva
Pro přidání komentáře se přihlašte.
FERRIS
kvalita komentáře: 0 FERRIS 07. března 2017, 18:13
3 +
Sebastian-Wortys
kvalita komentáře: 0 Sebastian-Wortys 05. února 2017, 15:04
2 Líbí se mi, jak je to tím šrafováním o něco živelnější než bez něj (viz. originál).

Pokud jsi tím hledal a nenašel inspiraci, tak dle mého zajímavé by mohlo být vzít ty střapaté konce vln a vytvořit z nich obraz něčeho jiného než vlny (klidně abstraktní/ surreálný), ;).

Nepřirozenou dynamiku vůči originálu (kterou zmínil hloupy_ivan) vidím v poměru výšek nejnižší hladiny uprostřed obrazu vůči hladině u levého okraje. V tvém pojetí se mi ten poměr zdá menší a ne úplně dostatečný k disipaci na tak vysokou vlnu, která se mi navíc zdá nepřirozeně užší. Ale dokážu si představit mnohem horší repliky, takže tahle je celkem zdařilá, ;).

"dopředu nevím, co vznikne" - To samo o sobě je dle mého zajímavý přístup (neznámo je nekonečně fascinující/ inspirativní), ale pokud to má jen jedno východisko a na něj se soustředíš, tak se tomu východisku moc nevzdálíš. Je dobré během tvorby myslet na různé původně nesouvislé věci a hledat mezi nimi nové souvislosti...

Ale pokud by se ti někdy chtělo dál překreslovat dílo jiného autora, tak připomínám můj projekt, do kterého se zatím nikdo z HumanArt nevčlenil (ale stále neztrácím naději, :D). http://www.humanart.cz/grafika-88992-prekreslace-vyzva-kolektivni-art.html Opravdu by mě zajímalo tvé pojetí Mouchodlaka, ;). A připomínám, že můžeš zvýšit kvalitu.
Pogo
kvalita komentáře: 0 Pogo 05. února 2017, 13:57
hloupy_ivan: Jasně, to chápu. Celkem často se mi stává, že vlastně dopředu nevím, co vznikne, nebo třeba jako zde dělám věc s určitým záměrem a brzy ho změním. Tato nestálost může samozřejmě být na úkor, což v tomto případě bude tebou popisovaný nedostatek dynamiky. Pro mě osobně je to nakonec fajn věc, ničím extra nevyčnívající. Díky za názor.

hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan 05. února 2017, 13:53
Nu zručně obkreslené je to. U Hokusaie je úžasná ta dynamika, voda se dme a zdvíhá a po ní klouzají lodi s mořeplavci prodírající se ohromujícím živlem. Tady nic takového není - lodi neklouzají a ani to moře se tak pěkně nedme, rytmus trochu kulhá. A konečně to není dechberoucí mistrovství dřevorytu bez nějaké takové vypůjčené předlohy. Nemohlo to dopadnout jinak! Třeba ta kopie něco dala Tobě, to je docela dobře možné, člověk nikdy neví, co ho kam zavede. Přinejmenším pojednat takhle A4 mohla být hodnotná autoterapie :))
A jaká měla být ta inspirace? Kompozicí? Stylem? Dynamikou?... Možná je dobré si dopředu říct, co si z podobné činnosti chci odnést, jinak to kopií, se všemi nutnými ztrátami, skončí nutně.
Stratifikator
kvalita komentáře: 0 Stratifikator 05. února 2017, 11:13
0.7 -
HumanART
Body od neregistrovaných
  • Pogo Autor
    Pogo
  • 6.1 bodů
  • 4 komentářů
  • 3 hodnocení
  • 1 hodnocení neregistrovanými
  • 04. února 2017, 18:45
  • 475 zobrazení
  • 0 oblíbené

Složka Vlastní tvorba

Věci kompletně z hlavy

Grafika - Dvě bestie a dvě místaGrafika - Tři dohodyGrafika - Greynbownes – albumGrafika - Portrét – Brann Dailor (Mastodon)Grafika - Blue Apple – Miles in Chains EPGrafika - Stroje IGrafika - Poslední zprávaGrafika - Meeting PointGrafika - Bitva o Karoum, MostniceGrafika - Tvorové a prostoryGrafika - Prostory IIGrafika - ProstoryGrafika - Vodní stvůryGrafika - ProtiváhaGrafika - Blue Apple - Hidden ShoresGrafika - Věže
© 2006 - 2014 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | Inzerce aut - Autofrc