Jde to Dobré Wow!

Strana #39

Grafika > Komix / Ilustrace / Ruční kresba
Strana #39 - Grafika - DevCageR
Strana #39 - Grafika - DevCageR

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Strana z mého nového komiksového románu s netradičním pojetím fantasy žánru, Na Břehu Snů (On the Coast of Dreams).

Kniha je dostupná na http://onthecoastofdreams.com/.

Trailer na komiks >> https://www.youtube.com/watch?v=N7Yly1OVNJM

Použitá techhnika, software

Tužka, PhotoShop
Pro přidání komentáře se přihlašte.
DevCageR
kvalita komentáře: 0 DevCageR 05. února 2017, 10:20
Skvor: OK. Dík za rozepsání. Je mi to trochu jasnější. A do jisté míry s tím můžu souhlasit.

Tenhle komiks provázela řada problémů, které se projevily. Vznikal několik let. Nápady a pasáže, které vznikaly v myšlenkách i na papír před lety jsem kloubil s nápady, které vznikaly třeba před půl rokem. Překresloval jsem, napojoval jsem. Stylově jsem byl už jinde, ale chtěl jsem zachovat jednotu. Naráží to na poloviční formát, který jsem před lety zvolil... a ještě to vše dělal většinou pár hodin po večerech po 10 hodinách regulérní práce.

To není omluva a jistě i takové komiksy mohou vypadat lépe. Pro mě ten komiks byl asi něčím jiným uvnitř. Hodně jsem se v průběhu naučil sám o sobě, bylo hodně o vůli to dokončit i poletech, o vůli makat i 16 hodin denně (včetně toho co mě živí). To jen tak ke kontextu a možná to bude korelovat s některými tvými postřehy, které jsou výsledkem toho všeho. I tak jsem spokojenej s dokončením 100 stránkového komiksového díla, protože to pro mě byla slušná zkušenost.
Skvor
kvalita komentáře: 0 Skvor 05. února 2017, 00:14
takhle jen stručně, když tak si napíšeme osobně
upoceně = zoufalá zdlouhavá a tvrdá práce (usezený, ušmrdlaný a pod.)
estetická vize = jasná představa jak má výsledný výtvarný počin působit / fungovat
Decisionmaking úzce souvisí s onou vizí. Rozhodnutí, kde uděláme jakou čáru a jaký tah. K tomu nám pomáhá celistvá představa toho, čeho chceme docílit.
Komiks jsem nečetl, rozebírám pouze estetické problémy, které mají všechny stránky (ne pouze tohoto komiksu) společné.
DevCageR
kvalita komentáře: 0 DevCageR 04. února 2017, 11:44
Skvor: Díky za koment. Nicméně tomu prvnímu odstavci moc nerozumím. A teď mě to skutečně jen zajímá.

Nerozumím výrazu, že to působí "upoceně". Jaký druh estetické vize tomu chybí? Co to má vyjadřovat? V čem přesně má být zachycen "decisionmaking"?. A ještě... četl jsi celý komiks? (To jen proto vytvořit si představu zda usuzuješ z celku nebo fragmentů)

Díky
Skvor
kvalita komentáře: 3 Skvor 23. ledna 2017, 23:54
Zpětně musím reagovat... na všechno
Myslím že by si měl zkusit dostat se z téhle manýry. Je to sice jednotné, ale ne tim dobrým způsobem. Působí to všechno strašně upoceně. Chybí tomu nějaká širší estetická vize. Zpracování je nerozhodné, nic nevyjadřuje. Není tam znát nějakej "decisionmaking" ohledně toho co nakreslit a jak detailně. Při tom to je ve výtvarném ztvárňování skoro to nejdůležitější. Linka je mrtvá. Šrafura bez energie. Ach jo.

Doporučuju kreslit víc z hlavy, a pokud to nepůjde, prostě dělat studie. Klidně používej reference ale zakaž si obtahování. Nápady na kresbu musí proudit z hlavy. Z tvého fundamentálního chápání světa, tvarů, světla. Nejlepší je trochu se rozhlédnut jak se takovéhle kresba dělá. co je dobré a co ne. Nikdy neni pozdě začít se zlepšovat. Taky bych upustil od snahy dělat ty obrázky velkolepě/detailně, když na to ta kresba zatím evidentně nestačí. To je vlastně největší problém, jinak bych vše přešel.

Neni to všechno úplně hrozný, ale jako celek je ten výtvarný výraz únavný a nepříjemný.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 03. prosince 2016, 23:19
3 -
FERRIS
kvalita komentáře: 0 FERRIS 30. listopadu 2016, 15:44
3 +
HumanART
Body od neregistrovaných
  • DevCageR Autor
    DevCageR
  • 6.4 bodů
  • 5 komentářů
  • 2 hodnocení
  • 1 hodnocení neregistrovanými
  • 30. listopadu 2016, 10:14
  • 828 zobrazení
  • 0 oblíbené

Složka KOMIKS

... no, komiks, no...

Grafika - Obálka NANITS CHRONICLESGrafika - Strana #55Grafika - Strana #71Grafika - Strana #62Grafika - Strana #74Grafika - Strana #44Grafika - Strana #50Grafika - On the Coast of Dreams (komiks)Grafika - RIPGrafika - Na Břehu SnůGrafika - MTBGrafika - Whispers of the Cold WarGrafika - Dave Grohl BIOGrafika - v ŽaludkuGrafika - Obloha ZítřkaGrafika - 21 Guns
© 2006 - 2019 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz