Jde to Dobré Wow!

Další povědomé tváře ze skicáře

Grafika > Ruční kresba / Bytosti
Další povědomé tváře ze skicáře - Grafika - ajinak
Další povědomé tváře ze skicáře - Grafika - ajinak

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Jen párminutovky. Ponechávám obě beze jména a sama jsem zvědavá, jestli budou i k poznání..

(jinak, vím, to oko - navzdory předloze (kde nebylo ve stínu znát vůbec) jsem si ho asi měla ještě více domyslet..)

Použitá techhnika, software

HB, 2B
Pro přidání komentáře se přihlašte.
ajinak
kvalita komentáře: 0 ajinak 23. dubna 2011, 14:53
malinovka: Což nijak nepopírám :tam: (a ráda si někdy střihnu opravný pokus)
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 23. dubna 2011, 14:49
Jak odkazuješ tu fotku — to je úplně jinej člověk než na této kresbě. :tam:
ajinak
kvalita komentáře: 0 ajinak 23. dubna 2011, 14:21
malinovka: Díky za komentář. Ten přístup je hlavně o tom, že se nesnažím mermomocí zachycovat skutečnost, spíš během kresby přemýšlím nad světly a stíny, tvary, proporcemi obličeje atd. Takže z mé strany je to vlastně taková studie, která se ale místo na papír promítá kamsi do paměti (s trochou štěstí se to jednou promítne i nazpátek).

Fantasy bych do toho vůbec netahala. Už proto, že pořád dokola říkám, že tenhle žánr nijak neupřednostňuju. Občas si střihnu nějaké ilustrace, ale to je asi tak vše. Pokud se do toho něco promítá, je to právě ten rukopis, který je znát ve všem co dělám :tam:

Rozdíl mezi kresbami a ta "lidskost" má jeden prostý důvod. Předlohou pro první totiž byla "oficiální fotka" (viz http://www.leninimports.com/tori_amos_gallery_12.jpg ), která byla vlastně stylizovaná ještě předtím, než jsem se do ní pustila. U druhé už to bylo jinak. Sledovala jsem záznam interview a najednou mě jeden detail natolik praštil do očí, že jsem si ho prostě musela rychle načrtnout. Je zajímavé, že ta (v rámci možností) spontánnost se i v něčem takovémhle dokáže docela projevit.

No, pořád je co zlepšovat. Trochu už mimo téma, nemít teď plné ruce práce s bakalářkou, samozřejmě budu radši lovit živé modely než fotky a momentky z videí.
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 23. dubna 2011, 13:52
ajinak: Je to viděl hlavně u té první kresby. Část dělá šrafura a část to jak k tomu přistupuješ (myslím si). Je to hezky nakreslený, ale nemá to tu správnou šťávu, což je právě myslím tou mísrnou stylizací, kterou vidím dost u rtů a očí a pak taky u vlasů (kde už to tolik nevadí) noa nakonec to vypadá, že i anatomie lebky je dost přizpůsobená tvé představě. Jasně, že neznam model, ale rty mi přijdou vyloženě zvětšené a jak vystřižené z pohádky. Nevím, do jaké míry je to rukopis a do jaké ne/chtěná stylizace. každopádně příjemnější je mi druhá kresba i přes (nebo hlavně pro) své chyby — je taková lidštější. A taky se u ní tolik neprojevuje ta technicistní šrafura.

To nic nemění na tom, že kreslit umíš dobře. Ale asi bych ti zakázal dělat ty fantazy náměty, :tam: protože pak se to projevuje i u reálných portrétů, kde to vypadá prostě blbě - viz první kresba.
ajinak
kvalita komentáře: 0 ajinak 23. dubna 2011, 12:53
K-Os: Že já ho pořád píšu bez toho "e" na konci. Jinak, už jsem ho párkrát kreslila - jen byl tenkrát ošklivej spíš kvůli mým schopnostem :)
K-Os
kvalita komentáře: 0 K-Os 23. dubna 2011, 12:30
ajinak: jo, yorke je spravne osklivej chlap. vsichni sou dobry.
ajinak
kvalita komentáře: 0 ajinak 23. dubna 2011, 12:10
malinovka: Co konkrétně? Pokud jde o rukopis, zrovna tady mi přišel docela potlačený (i když za to může jen měkčí tužka, která tolik nedovoluje obvyklou šrafuru)
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 23. dubna 2011, 03:15
nestylizuj to tolika :tam:
ajinak
kvalita komentáře: 0 ajinak 23. dubna 2011, 00:54
K-Os: Tak já stejně potřebuju trénovat všechny tři pohledy :) Tori mám hodně ráda, ať řádí kde řádí.. i když má místo těla nohu
Arcade Fire taky sem tam poslouchám - ale příště to vidím spíš na někoho typu Eddie Vedder, Beck, Thom York, možná Regina Spektor, jak bude zrovna nálada :)
K-Os
kvalita komentáře: 0 K-Os 23. dubna 2011, 00:27
ajinak: tak je znama vec, ze nejlip se zachycuje podoba ze 3/4, profil a anfas jsou sracky :D
A Amos nemam vubec naposlouchanou, jen jsem slysel jedno album a videl jedno video jak radi mezi klavirama, pianama, wtf.

Jeste nakresli cely Arcade Fire a budu stasten, prinejmensim uspokojen nebo potesen.
ajinak
kvalita komentáře: 0 ajinak 22. dubna 2011, 22:42
Cukvala: Děkuju..
K-Os: :kuk:

Tak si říkám, že jsem je měla dát zvlášť, nebo nechat jen PJ. Nebudu z toho dělat hádanku, to první byla Tori Amos, ale už (a nejen) tím ztmavením očí jsem podobu trochu zazdila. Aspoň mám důvod střihnout si ji někdy znovu - a nejlépe v barvě :grr:
K-Os
kvalita komentáře: 0 K-Os 22. dubna 2011, 22:25
3 PJ!!!
:love:
Cukvala
kvalita komentáře: 0 Cukvala 22. dubna 2011, 19:25
1 -
ajinak
kvalita komentáře: 0 ajinak 22. dubna 2011, 10:28
Kumgrim: Jo jo, je to PJ :tam: Nekreslím tyhle rychlovky vyloženě kvůli podobě, spíš si na tom odpozorovávám některé věci. Ale zas vzhledem k tomu, že si za předlohu cíleně vybírám své oblíbené hudebníky, herce atd, jsem samozřejmě radši, když se i trochu dají poznat..
Kumgrim
kvalita komentáře: 0 Kumgrim 22. dubna 2011, 08:33
Já je tedy neznám, ale já neznám takřka nikoho. To druhé vypadá trochu jako PJ Harvey, ale neodvažuji se moc hádat:che: S hodnocením tedy počkám až se provalí o koho jde, ale takhle se mi to zatím líbí.
HumanART
Body od neregistrovaných
  • ajinak Autor
    ajinak
  • 5.1 bodů
  • 14 komentářů
  • 2 hodnocení
  • 3 hodnocení neregistrovanými
  • 22. dubna 2011, 00:59
  • 6222 zobrazení
  • 0 oblíbené

Složka Kresba

vážně i nevážně a převážně tužkou

Grafika - Noční črtáníGrafika - Ptačí a lihovkové črtáníGrafika - Ze skicáku - od zimy do jaraGrafika - 23052013Grafika - 01052013Grafika - Ošklivé káčátkoGrafika - 23102012Grafika - 07082012Grafika - Radost z tvorby II. + III.Grafika - VzpomínkyGrafika - KuličkaGrafika - NadějeGrafika - Grey side of life #15-17Grafika - Grey side of life #10-14Grafika - Grey side of life #5-9Grafika - Grey side of life #1-4
© 2006 - 2019 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz