Téma | Jaký program?

Fórum > Hudba > Jaký program?
Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
/1
Mr.Gabber
kvalita komentáře: 0 Mr.Gabber 03. dubna 2013, 07:36
Zdravím... je zde někdo, kdo vlastní licenci na free ewql play? nebo jak se to jmenuje? je to ta jejich základní verze, kde se nemuselo nic platit(ořezaná na 2,5 Gb)... byla ke stažení přímo na jejich webu, ale to je historie... pokud to někdo má.. prosím o PM... díky moc... Potřebuju to... gabber:tam:
LBs
kvalita komentáře: 0 LBs 05. března 2009, 22:42
mno nazdárek
znáte program GARADGE BAND? (od Jablek na MACi)
mno největší bomba jekou sem v poslední době viděl..
naprostá jednoduchost, vizuálně přitažlivé(Apple mno), a strašně mě to chytlo
/uvažval sem že bych si kvůli tomu vytvořil ještě bokový operační systém MAC do kterého bych si to nacpal.. jenže nevím jestli sem tak zdatný v programování.. a je to prostě moc složité

takže se ptám jestli byste mi prosím mohly doporučit nějaký podobný prográmek !) kde se dá skládat hudba ve vrstvách a hlavně kde se dá hrát na spousty různých nástrojů.. na klávesnici jako na piáno..

budu moc vděčný za každý dobrý tip
/ještě sem si nagooglil tuhle stránku http://www.audiocity.cz/aktuality.php?typ=aktualita&kategorie=audio&zobraz_od=20 s recenzemi, jenže se v tom až tak neorientuju..
matt
kvalita komentáře: 0 matt 05. prosince 2008, 18:19
Kdybyste uměli music maker používat, zjistili byste, že nemusíte používat žádný smyčky... je to obyčejnej sekvencer a jednoduchej editovací/míchací program - nahrávat můžete v něčem jinym. Navíc dneska už jsou úplně jiný verze. Já jsem například na MusicMakeru vyrostl a bylo to fajn. Mně spíš přijde vtipný, že tu tenhle stupidní program nikdo očividně nerozluštil. :))

Jinak program na hudební produkci ProTools, pak Nuendo nebo Reaper. Všechno ostatní je buď pro patlaly, nebo pro lidi, co se nikdy nesetkali s AD konverzí (= VsTčkáři), což se pro d'n'b, který tu bylo zmíněný na začátku, hodí. Pak už je ten program úplně jedno, d'n'b jde teoreticky programovat i v notepadu. :)
lealoo
kvalita komentáře: 0 lealoo 26. února 2008, 12:40
behem let som zkusil ruzne softy (cubase,nuendo,adobe audition, ruzne native instruments, pro tools) a zjistil, ze vsechny dokazou vicemene totez a jediny rozdil je v tom, jak se program cloveku ovlada.
toz a mne nejvic sedl ableton live:smk: .
a to na studiovou praci i live predstaveni (na mastering se nehodi)
whiteout
kvalita komentáře: 0 whiteout 09. prosince 2007, 23:32
já valim cubase, jsem sice začátečník, ale zas až tak složitý mi to nepřijde, fak je, že jeho možnosti využívám tak z 30-50%, ale mam pocit, že by byla škoda se s tim napoprat a postupně si ho nevošéfovat...
ruth
kvalita komentáře: 0 ruth 28. srpna 2007, 23:11
no teď když čtu Tvůj poslední článek, tak mi dochází, že jsem vlastně taky nepsala o dnb:che:
s-cat
kvalita komentáře: 0 s-cat 13. srpna 2007, 18:00
Jaj prehlidnu jsem, ze to ma byt soft na dnb .. tak to kazdopadne reason, nebo ableton. Na bici doporucuju VSTcko Guru ..
viz. http://www.fxpansion.com/index.php?page=4
ma sice nejake nedostatky, ale jinak se mi velmi zamlouva :kuk:
s-cat
kvalita komentáře: 0 s-cat 13. srpna 2007, 17:56
Hh, jo to s MusicMakerem me take pobavilo .. to neni soft na skladani :] FL nejsou spatne a umeji toho spoustu, take jsem v nich delal. Co se mi nelibilo, je spatne a neprehledne udelane nahravani automatizace (nevim jak ted, posledni cca 3 verze jsem nezkousel). Pak jsem presel na Reason, ktery je opravdu dobry, jenze do nej nemuzete vkladat VST pluginy, takze jeho pouziti se dost ztraci .. alespon u me. Da se to sice propojit pres rewire napr. s Cubase, nebo Abletonem, ale to uz je podle me zbytecne slozite. I kdyz takovy distorz jako je v Reasonu Screamer jsem ve VSTcku jeste nevidel ;] Cubase je vyborny profi soft, nevyhodou je slozitost. Zkousel jsem se s nim poprat docela dlouho, ale nezamlouvalo se mi ovladani. A tak jsem nakonec skoncil u Abletonu a musim rict, ze nejvyssi spokojenost. Pokud mate slusne VSTcka, tak je to podle me urcite nejlepsi volba :jo:
ruth
kvalita komentáře: 0 ruth 13. srpna 2007, 12:14
Jinak Cubase je bezkonkurenční, alespoň teda pro mě... Bohužel jsem nucena skládat více v FL Studiu z důvodu toho, že neumim do cubase přidávat nový zvuky a nástroje, jen v bankách... Pokud tady někdo ví, jak na to, prosím poraďte, raději bych opět skládala v Cubase...:jo:
ruth
kvalita komentáře: 0 ruth 13. srpna 2007, 12:12
:che: :che: :che: Jo, to s tim Music Makerem mě fakt dost pobavilo :tlesk: . Kdysi jsem si pořídila Magix Music Maker s tim, že budu skládat hudbu...To jsem o těch programech nic nevěděla...Takový zklamání- tam se člověk vůbec nemůže realizovat, vlastně jenom skládá puzzle z již vytvořených smyček... No prostě je to jen pro ty, kteří nic vlastního složit nedokážou... Jinak si myslim, že FL Studio se dá využít celkem slušně, sama v něm skládám, dají se tam jednoduše a přitom efektivně přidávat nástroje... Myslím, že pokud člověk netvoří z těch smyček, co už tam jsou, dá se tam celkem dobře seberealizovat...:kuk:
v_f
kvalita komentáře: 0 v_f 15. června 2007, 14:13

stajpik
no nevím, spousta lidí říká že FLko je fakt začátečnický, ale Reason že je mistr oboru:kuk:

Začátečnický jsou programy eJay, FL je další v pořadí, pak následuje Reason a nejprofesionálnější je podle mě Music Maker...to je můj názor :mrk:
piggee
kvalita komentáře: 0 piggee 15. června 2007, 08:29
robi niekto z vas hudbu na jablku? Garageband, alebo nieco ine??
stajpik
kvalita komentáře: 0 stajpik 08. června 2007, 19:30
no nevím, spousta lidí říká že FLko je fakt začátečnický, ale Reason že je mistr oboru:kuk:
stajpik
kvalita komentáře: 0 stajpik 08. června 2007, 16:58
FL Studio mě už docela štve kvůli špatnému zvuku, díky němu mě právě jsou skladby nejvíc vytýkány. Akorát pořád jsem nějak ten Reason nepochopil a blbě se v něm orientuju (scarabův návod jsem již četl, ale problém je ve mě):buu:
Ryz
kvalita komentáře: 0 Ryz 07. května 2007, 19:35
Souhlas s JoqucaxUem, ikdyž já se v Reasonu rozkoukával déle než v FL. FL je pro mě zdaleka sympatičtější, hezčí rozhraní, imho přehlednější + jmenované VSTi,DXi pluginy :tam:
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 07. května 2007, 15:23
čus:) FL studio neznám, ale je to oblíbený kousek, tak proč ne...
Já osobně bych ti doporučil Reason. Ovládat ho můžeš intuitivně.. což je výhoda pro začátky. Místo seznamování se s nějakym složitym programem můžeš takřka hned po spuštění začít tvořit. A sbírat zkušenosti. Všemožný mašiny (samplery a synťáky +efekty) najdeš ve všech programech určených pro tvorbu hudby. Jejich funkce je stejná, založená na stejných principech. Jenom ty mašiny jinak vypadaj. Dneska je už zanedbatelný rozdíl i v kvalitě zvuku, takže asi budeš vybírat přehledné prostředí programu. Címž Reason disponuje. Možná tu pak zazní názor, že je důležitá podpora VSTi (ta v reasonu není), ale podle mě má spoustu jiných vychytávek, kterými ty VSTéčka plnohodnotně nahradí. Takže až se budeš rozhodovat určitě jukni na webovky prodejců a projeď si "tutoriálky" abys zjistil co za prográmek ti bude vyhovovat;)
Reason, FL studio, Cubase, Buzz, ... a mnoho dalších, ale teď si nemůžu nic jinýho co by stálo za připomenutí vybavit:mrk:
Ryz
kvalita komentáře: 0 Ryz 04. března 2007, 19:03
V FL Studiu svedeš všechno :smk:
op.illegal
kvalita komentáře: 0 op.illegal 04. března 2007, 14:28
Nazdar! Poraďte mi nějaký program na tvorbu DnB hudby, nemusíto být nic profi. Chci si jen vyzkoušet si něco vytvořit. Dík :mrk:
/1
© 2006 - 2019 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz