Články

Články - Divoké i něžné portréty Cristiny Hoch 3   3

Divoké i něžné portréty Cristiny Hoch

Články > Fotografie

Cristina Hoch není jen studentkou biologie, ale i nadanou fotografkou. V působivých portrétech, které zobrazují její přátele i rodinu, zachycuje křehkou krásu toho, co mnohými může být vnímáno jako nedokonalost.

Články - Rovnou na tlamu 2   0

Rovnou na tlamu

Články > Inspirace / Výtvarné umění / Fotografie

Každý z nás alespoň jednou za svůj život zažil pořádný, bolestivý a nevyhnutelný pád. Ať už mluvíme doslovně či obrazně, bez menších životních klopýtnutí by se věci vyvíjely zcela jinak. Odřená kolena, rozbitý nos či srážka s osudem, všechny tyto nepříjemnosti časem vedou k lepším zítřkům. Bez pádu zkrátka není cesty vzhůru!

Články - Sushi cats! 0   0

Sushi cats!

Články > Reklamní / Fotografie / Ostatní

Fenomén domácích koček jako rozkošných mazlíčků se v posledních letech rozrost do fascinujících rozměrů. Několikahodinové smyčky tančících koťátek, Maru The cat a mnoho dalších byzarních videí kolují cybersvětem neuvěřitelnou rychlostí. Nyní přibývá další bláznivý trend-kočky jako Sushi!

Články - Alexej Bednij - fotograf, který si hraje se stíny 6   0

Alexej Bednij - fotograf, který si hraje se stíny

Články > 2D Grafika / Fotografie

Co je stín a co je skutečný objekt, který ho vrhá? Tato skutečnost není často na první pohled na Bednijových propracovaných fotomanipulacích patrná.

Články - Vakuovaná láska 0   1

Vakuovaná láska

Články > Výtvarné umění / Fotografie / Osobnosti

Zboží vakuované v igelitových obalech najdeme dnes téměř na každém pultu supermarketu. Je to nejsnadnější a nejlevnější cesta, jak uchovat rychle se kazící potraviny co nejdéle konzumovatelné. Vakuum ovšem není jen symbolem konzumu dnešní společnosti, v jiným souvislostech a využitých cestách může otevřít zcela nové asociace a interpretace.

Články - Myslíte si, že tohle je papoušek Ara? 0   1

Myslíte si, že tohle je papoušek Ara?

Články > Inspirace / Fotografie

Kdepak, ani zdaleka ne. Nejde o příslušníka ptačí říše, ale o savce – konkrétně Homo sapiens. Tuto ženu jako své „plátno“ k propracované optické iluzi využil malíř Johannes Stötter.

Články - Symbolika mrtvých 1   6

Symbolika mrtvých

Články > Výtvarné umění / Fotografie / Ostatní

Tetování je jedním z nejstarších možných lidských vyjádření a označení, způsob neverbální komunikace a především vymezení a zařazení jedinců do určutých skupin, přístupů a vyznání. Vytetované symboly nesly zvěsti o postavení, náboženství, bezúhonnosti a váženosti jeho nositele. V dnešní době a především v současné společnosti se význam tohoto druhu označení proměnil často pouze v módní záležitost či osobní vyznání, nicméně i dnes můžeme najít u skupin či kultur stejné zanícení jako v dávných dobách.

Články - Krajiny, které vám zachutnají! 3   0

Krajiny, které vám zachutnají!

Články > Inspirace / Výtvarné umění / Fotografie

Jídlo: Fenomén mnoha kultur, zemí, vyznání i nejrůznějších skupin a společenství. Kolem jídla se zkrátka točí celý svět od nepaměti a bude tomu tak i v dalších letech. Nejedná se pouze o základní lidskou potřebu, ale o požitek, který je pro velké procento populace jedním z největších faktorů spokojeného života.

Články - Christophe Jacrot - Fotograf, který miluje déšť 3   2

Christophe Jacrot - Fotograf, který miluje déšť

Články > Fotografie

Christophe Jacrot, francouzský fotograf-snílek, se vyžívá ve focení měst zahalených v dešti, bouřce či sněhu. Jeho fotografie mají silný emocionální podtext.

Články -  Nepál jak ho neznáme 2   0

Nepál jak ho neznáme

Články > Fotografie / Nej Díla / Osobnosti

Gigantický boom digitálních fotoaparátů odvíjející se v posledním desetiletí ustupuje opět o pozadí, aby dal zelenou analogové fotografii. Amatéři i zkušení profesionálové se čím dál častěji vydávají na složitější a klikatější cestu starých odložených fotoaparátů a klasických fotografických materiálů a postupů.

Články - Martin Vlach - fotograf snů i nočních můr 1   3

Martin Vlach - fotograf snů i nočních můr

Články > Výtvarné umění / Fotografie / Osobnosti

Není žádným tajemstvím, že se dnešní především reklamní fotografie velice často opírá o techniku montáže. Ovšem nejev v tomto odvětví jsou podobné úpravy stavebním kamenem. Montáž a fotografie kráčí ruku v ruce a to i ve fotografii umělecké. Mnoho milovníků klasické a analogové fotografie tento způsob úpravy nepodporuje a neuznává, nicméně v některých situacích dokáže taková montáž okouzlit i tyto zapřisáhlé klasiky.

Články - Tajemné krajiny barvoslepého fotografa 8   2

Tajemné krajiny barvoslepého fotografa

Články > Fotografie

Německý fotograf Kilian Schoenberger vytvořil sérii inspirovanou pohádkami bratří Grimmů.

Články - Zhmotnění snů podle JeeYoung Lee 0   0

Zhmotnění snů podle JeeYoung Lee

Články > Fotografie / Osobnosti

Sny jsou nedílnou součástí našeho života, fantazie, zážitků i zkušeností. Někteří z nás si své sny pamatují živěji než zážitky předešlého dne, některým se vzpomínka vytratí v okamžení probuzení. Jasné ale je, že sny se zdají nám všem a ať vědomě či nevědomě se stávají součástí našeho já.

Články - Úchvatné fotky ledových krápníků z likvidované chladírny 2   2

Úchvatné fotky ledových krápníků z likvidované chladírny

Články > Fotografie

V Chicagu vznikly fotky, které vypadají spíš jako odněkud ze zamrzlé Arktidy. Z budovy likvidované chladírny, která byla před odmrazením zpřístupněna fotografovi, pocházejí překvapivě poetické fotky ledové scenerie.

© 2006 - 2014 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu