Artikel

Articles - Symbolika mrtvých 1   6

Symbolika mrtvých

Artikel > Visual Arts / Photography / Other

Tetování je jedním z nejstarších možných lidských vyjádření a označení, způsob neverbální komunikace a především vymezení a zařazení jedinců do určutých skupin, přístupů a vyznání. Vytetované symboly nesly zvěsti o postavení, náboženství, bezúhonnosti a váženosti jeho nositele. V dnešní době a především v současné společnosti se význam tohoto druhu označení proměnil často pouze v módní záležitost či osobní vyznání, nicméně i dnes můžeme najít u skupin či kultur stejné zanícení jako v dávných dobách.

Articles - Krajiny, které vám zachutnají! 2   0

Krajiny, které vám zachutnají!

Artikel > Inspirace / Visual Arts / Photography

Jídlo: Fenomén mnoha kultur, zemí, vyznání i nejrůznějších skupin a společenství. Kolem jídla se zkrátka točí celý svět od nepaměti a bude tomu tak i v dalších letech. Nejedná se pouze o základní lidskou potřebu, ale o požitek, který je pro velké procento populace jedním z největších faktorů spokojeného života.

Articles - Christophe Jacrot - Fotograf, který miluje déšť 2   2

Christophe Jacrot - Fotograf, který miluje déšť

Artikel > Photography

Christophe Jacrot, francouzský fotograf-snílek, se vyžívá ve focení měst zahalených v dešti, bouřce či sněhu. Jeho fotografie mají silný emocionální podtext.

Articles -  Nepál jak ho neznáme 2   0

Nepál jak ho neznáme

Artikel > Photography / Best works / People

Gigantický boom digitálních fotoaparátů odvíjející se v posledním desetiletí ustupuje opět o pozadí, aby dal zelenou analogové fotografii. Amatéři i zkušení profesionálové se čím dál častěji vydávají na složitější a klikatější cestu starých odložených fotoaparátů a klasických fotografických materiálů a postupů.

Articles - Martin Vlach - fotograf snů i nočních můr 1   3

Martin Vlach - fotograf snů i nočních můr

Artikel > Visual Arts / Photography / People

Není žádným tajemstvím, že se dnešní především reklamní fotografie velice často opírá o techniku montáže. Ovšem nejev v tomto odvětví jsou podobné úpravy stavebním kamenem. Montáž a fotografie kráčí ruku v ruce a to i ve fotografii umělecké. Mnoho milovníků klasické a analogové fotografie tento způsob úpravy nepodporuje a neuznává, nicméně v některých situacích dokáže taková montáž okouzlit i tyto zapřisáhlé klasiky.

Articles - Tajemné krajiny barvoslepého fotografa 8   2

Tajemné krajiny barvoslepého fotografa

Artikel > Photography

Německý fotograf Kilian Schoenberger vytvořil sérii inspirovanou pohádkami bratří Grimmů.

Articles - Zhmotnění snů podle JeeYoung Lee 0   0

Zhmotnění snů podle JeeYoung Lee

Artikel > Photography / People

Sny jsou nedílnou součástí našeho života, fantazie, zážitků i zkušeností. Někteří z nás si své sny pamatují živěji než zážitky předešlého dne, některým se vzpomínka vytratí v okamžení probuzení. Jasné ale je, že sny se zdají nám všem a ať vědomě či nevědomě se stávají součástí našeho já.

Articles - Úchvatné fotky ledových krápníků z likvidované chladírny 2   2

Úchvatné fotky ledových krápníků z likvidované chladírny

Artikel > Photography

V Chicagu vznikly fotky, které vypadají spíš jako odněkud ze zamrzlé Arktidy. Z budovy likvidované chladírny, která byla před odmrazením zpřístupněna fotografovi, pocházejí překvapivě poetické fotky ledové scenerie.

Articles - If Only For a Second 0   0

If Only For a Second

Artikel > Inspirace / Photography

I kdyby jen na pouhou vteřinu... si zas jednou užít upřímný smích a zapomenout na starosti. Unikátní fotografický projekt přinesl pacientům trpícím rakovinou pár bezstarostných chvil při bláznivé změně vizáže. A vznikla z něj fotografická kniha, která vyvolá úsměv i na tváři čtenáře.

Articles - Snové fotomanipulace Carase Ionuta 2   4

Snové fotomanipulace Carase Ionuta

Artikel > Photography

Fotomanipulace Carase Ionuta vyvolávají neskutečný, snový dojem. V každé z nich jakoby se skrýval příběh z neznámého světa, který funguje podle vlastních pravidel, pravidel snové logiky a fantazie.

Articles - Camila Carlow - lidské orgány z květin 0   0

Camila Carlow - lidské orgány z květin

Artikel > Inspirace / Photography

Lidské tělo je jedním z nejsložitějších výtvorů planety Země. Všechny jeho části jsou propojené a jedno bez druhého zkrátka nemůže fungovat tak, jak má. Orgány jsou naším pohonným motorem, svojí funkcí zajišťují kvalitní a plnohodnotný život. Mnoho lidí si tento fakt bohužel uvědomí až ve chvíli, kdy některý z nich začne selhávat.

Articles - Dechberoucí fotky lezců po ledopádech 2   1

Dechberoucí fotky lezců po ledopádech

Artikel > Photography

Thomas Senf, který se zabývá focením extrémních sportů, zaznamenal neobvyklou podívanou - odvážné horolezce šplhající po nasvícených ledopádech v západním Norsku.

Articles - Shake! 1   2

Shake!

Artikel > Photography / Other

Divoké kousky našich čtyřnohých mazlíčků jsou pro mnoho lidí milým a zábavným rozveselením. Zaujmou nejen bizarní povely všeho druhu, ale především bezděčné a běžné úkony prováděné se svéráznou grácií jednotlivých ras. Pokud si v psím životě také tak libujete, tato kniha je něco pro vás!

Articles - Liou-Po-Lin: Neviditelný muž 2   0

Liou-Po-Lin: Neviditelný muž

Artikel > Photography / People

Každý z nás jednou za čas pocítí touhu stát se neviditelným. Můžeme se plížit kolem zdí, plazit po zemi a krčit za keři v parku, před očima okolí se jen tak neschováme. Čínský umělec Liou-Po-Lin na to ale vyzrál!

© 2006 - 2014 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu